Rolety rzymskie

Rolety RZYMSKIE to elegancka i praktyczna osłona okienna o wyjątkowych walorach dekoracyjnych.

  • Roletę obsługuje się za pomocą niezawodnego mechanizmu łańcuszkowego; mechanizm wyposażony jest w hamulec, co pozwala na zatrzymanie tkaniny na dowolnej wysokości.
  • Wyjątkowo estetyczna szyna wraz z mechanizmem i uchwytami mocującymi pozwala na prosty montaż zasłony na skrzydle okiennym, ścianie lub suficie.
  • Tkanina nadaje się do prania ręcznego (w temperaturze 30°C) i prasowania; przymocowana jest do szyny za pomocą rzepu, co umożliwia jej szybki montaż i demontaż.
  • Tkanina całkowicie przesłania szynę, do której przymocowana jest roleta.
  • Roleta może być wykonana z tkanin zaciemniających lub zasłaniających (w tym również z tkaniny firanowej)

Obsługa elektryczna
Dla wygody obsługi istnieje możliwość wyposażenia naszych rolet rzymskich w sterowanie elektryczne. Za pomocą pilota lub przycisku można sterować roletami indywidualnie lub grupowo.

Modele

http://www.vertisun.com.pl/rolety_rzymskie/110-s.jpg http://www.vertisun.com.pl/rolety_rzymskie/111-s.jpg Model 1
Materiał w tym modelu układa się przy podciąganiu w poziome fałdy, które kolejno prostują się przy opuszczaniu. Po całkowitym opuszczeniu tkanina jest rozprostowana (gładka). Istnieje możliwość wykonania tego modelu z falbaną.
http://www.vertisun.com.pl/rolety_rzymskie/120-s.jpg http://www.vertisun.com.pl/rolety_rzymskie/121-s.jpg Model 2
Tylna strona materiału rolety wyposażona jest w fiszbiny. Ich zadaniem jest usztywnienie rolety, dzięki czemu materiał zawsze układa się w identyczny, regularny sposób.
http://www.vertisun.com.pl/rolety_rzymskie/130-s.jpg http://www.vertisun.com.pl/rolety_rzymskie/131-s.jpg Model 3
Model ten jest podobny do modelu 2, co oznacza, że na jego tylnej stronie zainstalowane są fiszbiny, których celem jest usztywnienie rolety, dzięki czemu materiał zawsze układa się w identyczny regularny sposób. Model wyróżnia natomiast to, że fiszbiny w postaci prętów z włókna szklanego o średnicy 3 mm wkładane są do przeszytych w tkaninie tuneli.
http://www.vertisun.com.pl/rolety_rzymskie/140-s.jpg http://www.vertisun.com.pl/rolety_rzymskie/141-s.jpg Model 4
Niezwykłą zaletą tego systemu jest możliwość stworzenia dodatkowych fałd co sprawia, że roleta po całkowitym opuszczeniu „fałduje się" na całej wysokości. Maksymalna szerokość rolety w tym modelu wynosi 300 cm.